Klikk her for å få en større PDF av rutekartet
Slik blir den nye rutestrukturen :
Linje 1 Metrobuss Kattem - Heimdal - sentrum - Ranheim (Nettbuss)
Linje 2 Metrobuss Kattem - Saupstad - sentrum - Lade - Skovgård (Nettbuss)
Linje 3 Metrobuss Hallset - sentrum - Lohove (Tide)
Linje 10 - Sæterbakken - sentrum - Nordslettveien (Nettbuss)
Linje 11 - Steinåsen - sentrum - Stavset (Tide)
Linje 12 * - Dragvoll - sentrum - Brattøra - Marienborg (Tide)
Linje 13 - Østmarka - Strindheim - Lerkendal - Havstad (Tide)
Linje 14 - Strindheim - Brundalen - Voll - Eberg (Tide)
Linje 15 - Torgård - Sandmoen - Omkjøringsveien - Strindheim - Østmarka (Tide)
Linje 20 * - Romolslia - sentrum - Lade - Strindheim (Tide)
Linje 21 - Trolla/Ilsvika - Brattøra (Tide)
Linje 22 - Tyholt - sentrum - Othilienborg - Vestlia (Tide)
Linje 23 - Sandmoen - Flatåsen - Munkvoll- St. Olavs Hospital - Brattøra (Nettbuss)
Linje 24 - Tiller- Okstad - Rate - Lerkendal - Brattøra (Nettbuss)
Linje 25 * - Vikåsen - Strindheim - Singsaker - sentrum - Brattøra (Tide)
Linje 26 - Sjetnmarka - Tillerterminalen - Tillerringen (Tide)
Linje 40 * - Øvre Flatåsen - Husebytunet - Lundåsen (Tide)
Linje 41 - Saksvikkorsen - Ranheim - Reppe (Tide)
Linje 42 - Buenget - Munkvoll (Tide)
Linje 70 - Stjørdal/Hommelvik - sentrum - St. Olavs Hospital
(Nettbuss)
Linje 71 - Brekkåsen/Melhus - sentrum - Brattøra (Nettbuss)
Linje 72 - Klæbu - Sandmoen - Tiller (Nettbuss)
Linje 73 - Klæbu - Bostad - Nidarvoll (Nettbuss)
Linje 74 - Spillebakken - Bratsberg - Nidarvoll (Nettbuss)
Linje 75 - Flakk/Spongdal - Heimdal - Torgård (Nettbuss)
Linje 76 - Spongdal - sentrum - Trondheim S (Nettbuss)
Linje 77 - Spongdal - Klett - Heimdal - (City Syd) (Nettbuss)
Linje 78 - Spongdal - Klefstadbukta - Flakkråa (Nettbuss)
Linje 79 - Vikhammeråsen - Strindheim - sentrum (Tide)
Linje 80 - Kuset - Sæterbakken (Nettbuss)
Linje 81 - Bratsberg kirke - Nyjord - Bruråk (Nettbuss)
Linje 82 - Melhus - Hesttrøa (Nettbuss)
Linje 83 - Klæbu - Bjørkli (Nettbuss)
Linje 84 - Vikhammeråsen - Hommelvik - Sveberg (Tide)
Linje 85 - Hommelvik - Sneisen (Tide)
Linje 86 - Skistua - sentrum (Tide)
Linje 99 - Lian - St. Olavs gate Trikk
Operatør i parantes
* Elektrisk
I tillegg kommer 16 linjer for nattbuss (fredag/lørdag) og
13 skolelinjer
Her blir det holdeplasser for metrobussen: Sjekk ruter og holdeplasser i vårt metrobusskart
Kjøper metrobusser for 600 millioner kroner
AtB-kontrakt på 8 milliarder tildelt
Slik blir busstidene
Hverdag
Rush kl. 7 - 9/14 - 17
Normaltrafikk kl. 9 - 14/17 - 20
Lavtrafikk kl. 5.30-7/20-00.30
Lørdag
Normaltrafikk kl. 8 - 20
Lavtrafikk kl. 6 - 8/20 - 00.30
Søndag
Lavtrafikk kl. 9 - 00.30
Byggestart for 16 stasjoner for metrobuss i sommer og høst
Nå heter det ikke lenger superbuss
Linjenettet
3 stk. metrobusslinjer 1 - 3
2 stk. stamlinjer 10 - 11
3 stk. tverrlinjer 12 - 14
8 stk. bylinjer 15, 20 - 26
3 stk. matelinjer 40 - 42
5 stk. arbeidslinjer 50 - 54
16 stk. bynære linjer 70 - 86
Kilde: AtB