Bor du i Trondheim og har hytte i Malvik er det forbudt å reise på hytta. Det samme om du har hytta i Hegra, Stjørdal, Meråker eller Oppdal. Det er forbudt å reise på hytta. Kommunene skylder på manglende kapasitet innen helsesektoren i disse koronatider. Nå er jo virkeligheten slik at dersom noen i disse kommunene blir syke så må de til Trondheim.
Les også: Kjære dere! Burde vi gjort noe annerledes?
Bygdefolket kommer til byen, men vi får ikke reise på hytta. Hva er logikken? Vedtaket i regjeringen er nok basert på hytteområder med titusener av hyttefolk, som Trysil, Hemsedal og Sjusjøen. . . Så rammer vedtaket helt vilt og dumt.
Friske folk som bor i små hytteområder tvinges ned til byen og inn i en enormt større smitterisiko. Hva er logikken? Ikke lett å forstå.
Her kan du lese flere saker om koronaviruset.
Følg Adresseavisen Debatt på Facebook og Adresseavisen på Facebook, Instagram og Twitter