Lørdag er det debut for metrobussene i Trondheim. Det har ikke manglet på folk som har dømt prosjektet nord og ned, men tenk om det går bra? skriver kommentator Harry Tiller.
Foto: Rune Petter Ness
Pust med magen, dette kan gå bra
Lørdag settes metrobussene og det nye buss-systemet inn i Trondheim. Tenk om det går bra?
Det mangler ikke på «eksperter» som allerede har dømt den nord og ned. Jeg er likevel nokså sikker på at vi nå ser starten på fremtidens kollektivløsninger for Trondheim.
Allerede abonnent?For å fortsette å lese dette innholdet må du være innlogget med en Schibsted-konto.
Du som abonnerer på papiravisen har tilgang inkludert. Første gang du logger inn med en Schibsted-konto kan du enkelt tilknytte abonnementet ditt. Registrer ny Schibsted-bruker.
Viktig informasjon:Brukervilkår er oppdatert. For å fortsette å lese betalt innhold må du logge inn på nytt for å få godkjent de nye brukervilkårene.
Hvorfor kjenner vi deg igjen?Schibsted-konto, tidligere SPiD, er vårt digitale påloggings- og betalingssystem. Dette er en felles pålogging- og betalingsløsning for flere norske medienettsteder (Adressa, SMP, VG, Finn etc..)Hva er en Schibsted-konto?
Hei, .Det har oppstått en feil med tilgangen til dette innholdet. Feilen kan være midlertidig. Vennligst prøv noen av forslagene nedenfor og se om problemet løser seg.
Sjekk at du tillater cookies og nettleserdata fra besøkte nettsider.
Slett midlertidig data i nettleseren og prøv på nytt.